Середа, 2024-04-24, 4:32 PMГоловна | Реєстрація | Вхід

Меню сайту

Форма входу

Пошук

Календар

«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Архів записів

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Черговий раз застерігаємо ...

Сонячні дні й чудові дари природи, на які щедре літо та осінь, не налаштовують на песимістичний лад. Саме в цю пору найчастіше виникає найбільша загроза підхопити гострі кишкові інфекції: харчові токсикоінфекції, гастроентероколіти, сальмонельоз, дизентерію, черевний тиф, холеру, ботулізм. Цьогоріч в нашому районі спостерігається зростання рівня захворюваності на гострі кишкові інфекції майже у 3 рази.

За 7 місяців 2017 року зареєстровано 23 випадки гострими кишковими інфекціями, у тому числі 12 дітей. Це на 5 випадків більше кількості хворих, яка була зареєстрована за весь період 2016 року. У структурі зареєстрованих гострих кишкових інфекцій гастроентероколіти встановленої етіології зареєстровано у 12 випадках ( 52,2 %), гастроентероколіти невстановленої етіології склали 8 випадків ( 34,8 %), сальмонельоз – 3 випадки ( 13,0 %).

За результатами епідеміологічного розслідування та лабораторних досліджень встановлено, що у розвитку епідемічного процесу гострих кишкових інфекцій переважає харчовий шлях передачі. Ймовірними факторами інфікування є недотримання правил особистої гігієни та вживання невимитих фруктів,овочів, вживання харчових продуктів, придбаних на стихійних ринках,у місцях несакціонованої торгівлі, при вживанні продуктів, які пройшли недостатню термічну обробку.

За останні два місяці вже зареєстровано три випадки сальмонельозу серед мешканців нашого району, в останні роки сальмонельоз в районі не реєструвався. В одному випадку фактором передачі збудника сальмонельозу були яйця, придбані в торгівельній мережі смт.Ріпки, в яких виділений лабораторно збудник сальмонельозу. Слід зауважити, що будь-який харчовий продукт за певних умов може стати фактором передачі збудників зоонозного сальмонельозу..

Традиційно продукти харчування багатьма людьми не сприймаються, як можлива небезпека для здоров»я, але часто їжа служить тим середовищем, через яку людині передаються збудники інфекційних хвороб. Недоброякісна їжа зазвичай має наприємний вигляд, колір, запах, але в деяких випадках зараження їжі хвороботворними мікробами нічим зовні не виявляється і відрізнити інфіковані продукти від якісних неможливо. Їжа може виглядати цілком доброякісною, зберігати звичайний смак.

Часто «хороші» хазяйки в переддень родинного свята готують салати, які заправляють майонезом, смажать котлети, які залишають потім до ранку. Такі продукти з охолодженням зберігаються від 16-24 годин, а без охолодження при літній температурі повітря на протязі 2-3 годин перетворюються на біологічну зброю масового ураження. Саме така продукція найчастіше становиться причиною отруєнь і залишає замість світлих згадок про родинне свято проблеми зі здоров»ям на все життя. Згадаймо осінь 2009 року, коли в райцентрі в кафе «Транзит» сталося отруєння фаршированою щукою, в результаті якої отруїлося 19 осіб.

У 2017 році також загострилась ситуація в Україні із захворюванням на ботулізм, причина якої криється у недотриманні технології виробництва, умов зберігання та реалізації продукції, і не лише в невеличких торгівельних майданчиках, але й в окремих великих мережах супермаркерів (в основному – це в»ялена риба).

В Ріпкинському районі в січні 2017 році зареєстований один випадок ботулізму, коли хворий отруївся консервованим яблучним соком, що був приготовлений в домашніх умовах.

Ботулізм в Україні був завжди. За словами Ольги Голубовської, головного позаштатного спреціаліста МОЗ України за фахом «Інфекційні хвороби», цьогорічна ситуація із захворюваністю на ботулізм вирізняється високим рівнем смертності від цієї хвороби. На ботулізм хворіють у багатьох країнах, не винятком є і розвинені, проте завдяки наявності специфічного лікування цього захворювання, смертність внаслідок цього у цих країнах знаходиться на низькому рівні. Ситуація щодо ботулізму в нашій країні є небезпечною тому, що в Україні немає достатньої кількості ботулінічного анатоксину. З 2014 року в Україні відсутня реєстрація на сироватку проти ботулізму.При тому, що цей імунобіологічний препарат є життєво необхідним.

Харчовий ботулізм-це важке, потенційно смертельне, але відносно рідкісне захворювання, яке зазвичай виникає в результаті споживання високоактивних ботулотоксинів, що утворюються у заражених харчових продуктах. Після того, як у пацієнта діагностовано ботулізм, необхідно якомога швидше ввести антитоксин. Раннє введення антитоксину ефективно знижує показники смертності. Це давно й широко відомі факти, але виявилося, що українці незахищені від цієї небезпечної хвороби.

Зараз в Україні офіційно сиворотку від ботулізму ніхто не може купити. Колишню російську сироватку Міністерство охорони здоров»я не сертифікувала, а решта завозиться нелегально, і коштує вона «шалені гроші».

Дивує той факт , що не зважаючи на всі поради фахівців різних державних структур через засоби масової інформації щодо профілактики ботулізму, про те, що при даній хворобі високий відсоток смертності, на ринках, біля магазинів та інших несакціонованих місцях до цього часу реалізується «в»ялена» риба, інші консервовані продукти сумнівної якості .

Ми вже звикли до того, що наші рекомендації перед їх публікацією в ЗМІ вивчаються та використовуються іншими державними структурами. Вважаємо, що це тільки сприяє підвищенню санітарно-освітній грамотності населення нашого району.

Ситуація щодо захворюваності на гострі кишкові інфекції, захворювань людей на ботулізм ускладнюється тим, що в Україні діє мораторій на проведення планових перевірок до кінця 2017 року. За два роки мораторію на перевірки представники бізнесу розслабилися і почали приділяти набагато менше уваги безпеці харчових продуктів.І хоча лабораторні центри Міністерства охорони здоров»я не перевіряють об»єкти , до нас часто звертаються люди зі скаргами на прострочені терміни реалізації харчових продуктів по магазинах , недотримання умов зберігання.

Тому, щоб не підхопити кишкову інфекцію, раджу бути уважними під час купівлі продуктів та не нехтувати правилами безпеки вдома. Пам»ятайте, що хвороботворні і патогенні мікроби не видно неозброєним оком. Будьте особливо уважними, коли готуєте страви для гостей. Пам»ятайте, що страви, приготовлені з порушенням технології, можуть перетворити свято на трагедію.

Copyright MyCorp © 2024 | Конструктор сайтів - uCoz