Середа, 2024-04-24, 3:08 AMГоловна | Реєстрація | Вхід

Меню сайту

Форма входу

Пошук

Календар

«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Архів записів

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Сам собі ревізор

Сам собі ревізор

 

До Ріпкинського районного лабораторного відділення часто звертається населення , як до фахівців  санітарно – епідеміологічної служби , з приводу продажу продукції , яка реалізується  в торгівельній мережі нашого району .Відповідно до розпорядження КМУ № 260-р від 06.04.2016 року , на нас покладена функція з реалізації державної політики у сфері епідеміологічного нагляду (спостереження),надаємо консультації на звернення громадян , а також проводимо соціально – гігієнічний моніторинг шляхом проведення лабораторних досліджень. Контроль за дотримання санітарного законодавства покладений на інші державні установи.

Найбільше запитань від населення стосовно якості та безпечності харчових продуктів. Що можна сказати з цього приводу ? Відповідно до ст.2 Закону України « Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності № 1728- VIII від 03.11.2016 року на всій території України до 31 грудня 2017 року встановлений МОРАТОРІЙ (відстрочення виконання зобов'язань, що встановлюються урядом на певний термін або до закінчення яких-небудь надзвичайних подій )на проведення органами державного нагляду (контролю)планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю)у сфері господарської діяльності , а це означає , що вже тривалий час контролюючими органами взагалі не було проведено жодної перевірки магазинів ,закладів громадського харчування , підприємств харчової промисловості тощо.

З початку 2017 року епідемічна ситуація в нашому районі  щодо захворюваності гострими кишковими інфекціями є неблагополучною . Захворюваність ГКІ збільшилась у 3,3 рази у порівнянні з минулим роком .Слід звернути увагу на те , що значно збільшилась захворюваність ГКІ викликаних патогенними мікроорганізмами .Так за 10 місяців 2017 року було зареєстровано  5 випадків сальмонельозу та 1 випадок шигельозу (дизентерії).Такого зросту даних інфекцій не було вже давно.

            Епідемічне розслідування випадків кишкових інфекцій показало , що найчастіше причиною виникнення даного класу інфекцій  ,є грубі порушення ряду санітарно – гігієнічного та епідемічного режиму , в тому числі недотримання правил особистої гігієни. З другого боку  фактором даного  росту захворюваності не виключається   вживання неякісних харчових продуктів .

Що хочеться порадити в даній ситуації . На  території нашої держави  діє Закон України «Про захист прав споживачів», який регулює відносини між споживачами і продавцями товарів , встановлює права  споживачів , а також визначає механізм їх захисту та основи реалізації державної політики у сфері захисту прав споживачів. Згідно ст.6 «Право споживача на належну якість продукції» цього закону  (надаємо деякі пункти) споживачі під час придбання, замовлення або використання продукції, яка реалізується на території України, для задоволення своїх особистих потреб мають право на:

1) Продавець (виробник, виконавець) зобов'язаний передати споживачеві продукцію належної якості, а також надати інформацію про цю продукцію.

2) Продавець (виробник, виконавець) на вимогу споживача зобов'язаний надати йому документи, які підтверджують належну якість продукції.

 

            І якщо ви будете використовувати в своєму житті  вищезгаданий закон,  ви зменшите ризик придбання неякісної продукції , яка може суттєво впливати на стан вашого здоров’я та здоров’я близьких вам людей .

 

 

Сергій Береговий,

завідувач Ріпкинським  районним

лабораторним відділенням

Чернігівського міжрайонного відділу

ДУ «Чернігівський ОЛЦ МОЗ України»

Copyright MyCorp © 2024 | Конструктор сайтів - uCoz