П`ятниця, 2024-03-29, 10:04 AMГоловна | Реєстрація | Вхід

Меню сайту

Форма входу

Пошук

Календар

«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Архів записів

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Санепідситуація за 2018 року

Санепідситуація та моніторингові дослідження за  2018 рік

 

Ріпкинське районне лабораторне відділення Чернігівського міжрайонного відділу ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України» надає інформацію по санепідситуації за  2018 р.

Слід зазначити, що з початку 2018 року інфекційними хворобами в районі захворіло понад 1431 осіб або 5210,5 на 100 тис.нас., що на 9,5 % більше кількості за аналогічний період минулого року. Без урахування хворих на грип та ГРВІ рівень захворюваності склав 717,3 на 100 тис.нас, що на 9,2 % нижче аналогічного періоду 2017 р.

В районі не реєструвалися випадки дифтерії, епідпаротиту, кашлюку, поліомієліту, правця, менінгококової інфекції, інфекційного мононуклеозу, дизентерії, черевного тифу та паратифів, сказу, туляремії, сибірки, малярії, сифілісу тощо.

Залишається неблагополучною епідемічна ситуація щодо захворюваності гострими кишковими інфекціями. З початку 2018 року захворюваність ГКІ складає 156,6 на 100 тис.нас., що на 2,2 % менше кількості за аналогічний період минулого року .Аналіз захворюваності на кишкові інфекції свідчить, що серед захворілих 72,7 % складають діти.У структурі зареєстрованих гострих кишкових інфекцій гастроентероколіти встановленої етіології склали 22 випадків (51,2%), гастроентероколіти невстановленої етіології – 19 випадків (44,2 %), сальмонельоз –2 випадки 4,6 %).З початку року зареєстровано 13 випадків гастроентероколітів, викликаних ротавірусом.

З початку 2018 р. зареєстровано 32 випадки кору серед дітей району. В 5-х випадках діагноз кору підтверджений лабораторно вірусологічною лабораторією ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України», в сироватках крові та зразках сечі виділені антитіла Ig М до вірусу кору.

Мали місце повітряно-крапельні інфекції: вітряної віспи- 29 випадки, скарлатини- 10 випадкм, а також педикульозу -21 випадків, аскаридозу –15 випадків,ентеробіозу – 11 випадків , хвороби Лайма-10 випадків, лептоспірозу, вірусного гепатиту В - по одному випадку.

З початку 2018 р. на туберкульоз органів дихання по району захворіло 14 осіб або 47,3 на 100 тис.нас., що на рівні з аналогічним періодом минулого року. Виділення мікобактерій туберкульозу зареєстровано у 10 випадках . Активний туберкульоз органів дихання серед дітей та підлітків з початку 2018 р. не реєструвався.

В 2018 році зареєстрований спалах кору в смт.Замглай.

Епідемічну ситуацію в районі можна характеризувати як нестійку – рівень захворюваності людей на інфекційні хвороби не перевищує середні багаторічні показники, проте є сприятливі умови для поширення цих хвороб.

На виконання «Плану моніторингових досліджень об»єктів навколишнього середовища лікувально-профілактичних дакладів, загальноосвітніх та дитячих навчальних закладів, закладів оздоровлення та відпочинку, закладів соціального забезпечення Чернігівської області на 2018 рік» протягом  2018 року були проведені лабораторні дослідження по санітарно-хімічних та мікробілогічних показниках на об»єктах:

- в 18 загальноосвітніх навчальних закладах району відібрані зразки готової харчової продукції на мікробіологічні показники, відхилень не виявлено, змиви на бактерії групи кишкової палички, відхилдень -4; зразки питної води на мікробіологічні та санітарно-хімічні показники, виявлено 2 відхилень  по мікробіологічних показниках та вмісту нітратів, обстежений персонал харчоблоків  методом раптовості на кишкову групу інфекцій, відхилень не виявлено .

- в 8 дошкільних навчальних закладах відібрані зразки готової харчової продукції, грунт, відхилень не виявлено, змиви на бактерії групи кишкової палички, відхилень - 2, обстежений персонал харчоблоків та роздаток методом раптовості на кишкову групу інфекцій, відхилень не виявлено;

 - перед відкриттям 15 пришкільних таборів з денним перебуванням дітей відібрані зразки води питної, виявлено відхилення за мікробіологічними показниками в одному зразку ; - в трьох пришкільних таборах з денним перебуванням дітей відібрані зразки харчових продуктів та змиви на бактерії групи кишкової палички, відхилень не виявлено;

- в 2-х закладах соціального захисту відібрані зразки готової харчової продукції, вода водопровідна з мережі, овочі на вміст нітратів, обстежений персонал харчоблоків та роздаток методом раптовості на кишкову групу інфекцій, відхилень не виявлено, відібрані змиви,відхилення – 1;

- проведені моніторингові дослідження питної води централізованого господарсько-питного водопостачання в 11-х комунальних підприємствах, що постачають населенню воду; вода питна відповідає вимогам Державних санітарних правил і норм 2.2.4-171-10 « Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по мікробіологічних та санітарно-хімічних показниках;

- в 4-х сільських радах проведені моніторингові дослідження води децентралізованого господарсько-питного водопостачання на відповідність вимогам Державних санітарних правил і норм 2.2.4-171-10 « Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по мікробіологічних та санітарно-хімічних показниках;В 6-х зразках вода не відповідала по мікробіологічних показниках та вмічсту нітрат

- проведені моніторингові дослідження води поверхневих водойм на хімічні та мікробіологічні показники р.Дніпро (с.Каменка) та Голубих Озер с.Олешня, зона відпочинку, відхилень не виявлено; проведені моніторингові дослідження атмосферного повітря на відповідність вмісту забруднюючих хімічних речовин в зоні впливу автотранспорту на території житлової забудови в центрі смт. Ріпки та на межі санітарно-захисної зони ТОВ «Планета-інкс» , смт.Ріпки; відхилень не виявлено; проведений моніторинг забруднення грунту на санітарно-хімічні, мікробіологічні, паразитологічні показники в смт.Замглай ( городні ділянки в межах санітарно-захисної зони полігону твердих побутових відходів), в смт.Любеч (на межі санітарно-захисної зони сміттєзвалища), в смт.Добрянка (на межі санітарно-захисної зони сміттєзвалища); в смт Ріпки, вул. Попудренка, 18 (дитячий майданчик );відхилень не виявлено. Фахівцями Ріпкинського районного лабораторного відділення надані відповідні рекомендації по усуненню недоліків та шкідливих факторів,

- проведені моніторингові дослідження в КЗ «Ріпкинська ЦРЛ» смт. Ріпки (моніторинг поточної дезінфекції, передстерилізаційної очистки, роботи стерилізаторів, стерильності, деззасобів та дезрозчинів на вміст активного хлору, води питної з водопровідної мережі на мікробіологічні та санітарно-хімічні показники, вимірювання параметрів мікроклімату та освітлення - відхилень не виявлено, обстежений персонал хірургічного відділення на носійство St.Aureus, у медичної сестри хірургічного відділення із слизу носу виділений St. Aureus + + +, обстежений персонал харчоблоку на кишкову групу інфекцій методом раптовості, відібрано змиви на БГКП на харчоблоці, харчові продукти на мікробіологічні показники, готові страви на визначення калорійності, овочі на вміст нітратів - відхилень не виявлено),

- проведились щоденно протягом робочих тижнів вимірювання гамма –фону на стаціонарній точці в смт.Ріпки вул.Грициніна , 12.Перевищень гамма-фону не виявлено.

- Моніторинг за дотриманням показників мікроклімату (температура, вологість) та рівня освітленості було проведено в закладах соціальної сфери, загальноосвітніх школах, дитячих навчальних закладах . В обстежених закладах мікроклімат відповідав санітарно-гігієнічним нормам.

Недостатня освітленість була виявлена в деяких класах Т.Шевченківської ЗОШ 1-111 ст., Замглайської ЗОШ 1-111 ст., В.Зліївської ЗОШ 1-111 ст., Гучинської ЗОШ 1-11 ст., Н.Яриловицької ЗОШ 1-111 ст., Олешнянської ЗОШ 1-111 ст. При незадовільній освітленості у дітей відбувається зорове стомлення, погіршується зір, знижується продуктивність праці, відбуваються травми, а згодом це призводить до повної сліпоти.

Фахівцями Ріпкинського районного лабораторного відділення надані відповідні рекомендації по усуненню недоліків та шкідливих факторів.

В районній газеті "Життя Полісся" з початку року висвітлювалися питання профілактики інфекційних хвороб під назвами : "Кір в Україні: що треба знати про хворобу і як захистити себе", "Інформуємо, застерігаємо, пропонуємо" по профілактиці грипу, "Соціално-гігієнічний моніторинг за січень-лютий", "Що таке педикульоз", "Обережно, кліщі" , "Застерігаємо, зареєстровано три випадки кору", Соціально-гігієнічний моніторинг триває", "Обережно: дифтерія", "Яка санепідситуація в районі в 111 кварталі", "Готуємось до сезону грипу",  "Соціально-гігієнічний моніторинг продовжується". 

 

.

 

Copyright MyCorp © 2024 | Конструктор сайтів - uCoz