П`ятниця, 2024-04-26, 11:05 PMГоловна | Реєстрація | Вхід

Меню сайту

Форма входу

Пошук

Календар

«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Архів записів

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Готуємось до сезону грипу

Готуємось до сезону грипу

.

        За 9 місяців 2017 року в Ріпкинському районі з приводу ГРВІ до лікувально-профілактичних закладів звернулося 813 осіб, із яких 46,3 % діти віком до 17 років включно, а за такий же період 2016 року – 1026 осіб, із яких 51,5 % діти віком до 17 років включно. У 2016 році на грип захворіло 14 мешканців нашого району, а з початку 2017 року -1.

            Результати вірусологічних досліджень свідчить про те, що спалах грипу в епідсезоні 2016-2017 р. мав моноетіологічний характер: захворюваність була викликана вірусом грипу А (H3N2) – 52,5 % обстежених хворих.

            Грунтуючись на багаторічному досвіді спостереження за грипом  та даних про стан напруги імунітету до грипу у здорових осіб, дуже низькому охопленні вакцинацією серед населення в попередні сезони, погіршення соціально-економічної ситуації в Україні та враховуючи дані ВООЗ щодо штамів вірусів грипу, що ймовірно циркулюватимуть в сезоні 2017-2018 років,  у новому сезоні 2017-2018 років можна очікувати збільшення кількості захворілих на 14 %.

            Тому мабуть, ніхто не буде сперечатися з тим, що краще запобігти  яке-небудь захворювання, ніж його лікувати. Не є винятком і грип, який грізний своїми ускладненнями. Тому краще зробити всі заходи профілактики для того, щоб не допустити зараження грипом.

Всі профілактичні заходи проти цього захворювання можна розділити на 3 групи:
• специфічна профілактика - вакцинація;
• хіміопрофілактика уразі введення противірусних засобів;

• неспецифічна профілактика.

Розглянемо всі ці види профілактики більш докладно.                                   

Вакцинація вважається одним з найбільш ефективних способів профілактики грипу. При цьому варто відзначити, що ефективність вакцини  визначається тим, наскільки вона близька до вірусів, що циркулюють у даному сезоні. Після введення вакцини утворюються антитіла і протягом 2 - 4 -х тижнів формується імунітет, який здатний зберігатися протягом 6 -ти місяців. Цього епідемічного сезону, за рекомендацією ВООЗ, вакцини проти грипу включатимуть штами Michigan, Hong Kong та Brisbane ,щоби забезпечити максимальний захист від вірусів, що очікуються цьогоріч.

Ви зможете обрати з-поміж таких вакцин:

ІНФЛУВАК/®INFLUVAC®, Нідерланди
ІНФЛУЕНЗА ВАКСІН, Китай
ДЖІСІ ФЛЮ / GC FLU, Корея
ВАКСІГРИП / VAXIGRIP, Франція

Відповідно до національного законодавства, щеплення проти грипу не входять до національного календаря щеплень, а відтак, вакцини проти грипу не закуповуються за кошти державного бюджету. Вони можуть закуповуватися за кошти місцевих бюджетів чи інших джерел, не заборонених законодавством.

            Проводити вакцинацію радимо усім, але особливо це стосується тих, хто перебуває в групі  ризику. До таких людей відносять наступних:
•осіб старше 65 років;
• дітей віком до 6 років;
• людей, що мають хронічні захворювання серцево-судинної або дихальної систем;
• медичні працівники;
• працівники сфери обслуговування;
• школярі;
• люди зі зниженою імунної захистом (на тлі хіміо- або променевої терапії, а також при прийомі імунодепресантів).

Найкращим часом для проведення вакцинації є період з вересня по грудень (до настання епідемії). Але в деяких випадках можна зробити щеплення від грипу і під час епідемії. Правда в цьому випадку на час формування імунітету доведеться приймати додатково противірусні засоби.

Іноді на вакцинацію від грипу можуть спостерігатися побічні ефекти, які досить швидко проходять. Серед них можна виділити наступні:
• озноб, підвищення температури - це загальні реакції організму;
• почервоніння у місці введення вакцини - місцева реакція.

Як правило, протягом 24-48 годин ці реакції проходять. Але є і деякі випадки, коли введення вакцини проти грипу протипоказано. Перелічимо основні:
• алергічна реакція на курячий білок (компонент вакцини);
• якщо відзначалися які-небудь алергії з розвитком захворювань на введення попередніх вакцин;
• при загостренні хронічних захворювань, а також на тлі інфекційних хвороб, що супроводжуються підйомом температури.

Хіміопрофілактика - прийом противірусних засобів Для профілактики нерідко можуть використовуватися ті медичні препарати, які застосовуються для його лікування.

Неспецифічна профілактика. Ця група заходів досить обширна і саме з неї варто починати   профілактику такого захворювання, як грип. Що ж можна зробити для того, щоб не заразитися?
            По-перше,  вірус грипу передається повітряно -крапельним шляхом. Це означає, що будь-яка людина, що чихнула  в приміщенні з поганою циркуляцією повітря може передати вам захворювання. При цих процесах слизові хворого виділяють мікрочастинки слини й слизу, які містять мікрофлору, що включає вірус грипу. Дальність розповсюдження таких частинок зазвичай не перевищує двох-трьох метрів, чудово захищають від них спеціальні респіраторні маски. Тому в період грипу, рекомендується носити маски. Вони не є 100%-ної гарантією від зараження, але значно знижують її ймовірність.

            Ще один достатньої легкий шлях передачі — через предмети побуту, через посуд, рушники,  столові прибори та інше. Легкість передачі забезпечує вірусу хорошу виживаність і стійкість. Здоровим людям не радиться контактувати з інфікованими, а при неможливості уникнути контакту — обов’язково дезінфікувати руки, поверхні в приміщенні, де перебуває хворий, а також провітрювати приміщення і регулярно міняти білизну, на якому спить і яке носить хвора людина. Посуд, якою він користується, радиться кип’ятити після кожного використання. Таким чином можна запобігти поширення вірусу і вберегтися від самостійного зараження.

           Окремо варто сказати про промивання носа. Робити це можна за допомогою спеціальних спреїв, що містять морську воду, або використовуючи для цього звичайний фізрозчин. Якщо виконувати дану процедуру щодня, то вона не дасть вірусам закріпитися на слизовій оболонці носа і викликати захворювання.

           Для того, щоб грип обходив вас стороною, корисно звернути увагу на своє харчування. Для підвищення загальної життєвої сили, потрібно включити в своє меню продукти, які будуть давати тепло і розігрівати організм. До таких відносять зелену  і ріпчасту цибулю, часник і м'ясо птиці. Додавання їх в свій щоденний раціон дозволить підвищити активність організму і дасть йому сили протистояти вірусам грипу.

           Важливо не забувати і про вітамін С. Його ефективність вже давно доведена. Даний вітамін бере активну участь в обміні речовин і здатний захищати клітини від руйнівної дії вільних радикалів. Приймати вітамін С можна як у натуральному вигляді (апельсиновий сік, настій шипшини), так і використовуючи його синтетичні аналоги.

           Для профілактики вірусних інфекцій, в тому числі і грипу, важливий і психологічний настрій. Надмірне навантаження на нервову систему і часті стреси послаблюють загальні захисні сили організму, роблячи його сприйнятливим до будь-яких інфекцій.

           Як бачите, профілактика грипу повинна бути комплексною. Дотримання цих елементарних правил суттєво підвищує Ваші шанси уникнути небезпечного захворювання і здатне зберегти життя Вас і людям, які знаходяться поруч з Вами.

Copyright MyCorp © 2024 | Конструктор сайтів - uCoz